بیماری ایدز-ایدز یک مار خطرناک

در تقویم ایرانی جای روز جهانی ایدز خالی است.سوالتعجببیماری ایدز یک بیماری کشنده است.باید به مردم آموزش داده شود تا مبتلا به این بیماری مهلک نشوند این بیماری توسط ویروس HIV ایجاد می‌شود و با ورود این ویروس به بدن، قدرت دفاعی بدن روز به روز کاهش می یابد.10 آذر مصادف با اول دسامبرروز جهانی ایدز و بهانه خوبی برای شناسائی بیشتر بیماری کشنده ایدز به همگان است.پس وظیفه انسانی حکم می کند که ایدز را بشناسیم و برای جلوگیری از گسترش آن در جامعه به دیگران هم راههای پیشگیری از آن را آموزش دهیم. متاسفانه واکسن و درمان قطعی برای بیماری ایدز وجود ندارد.

ویروس ایدز (HIV) از چه راههایی سرایت می کند؟ 

1. تماس جنسی نا امن 
ویروس HIV از طریق مایع منی (همچنین  مایعی که قبل ازمنی خارج می شود) ، ترشحات دستگاه تناسلی زنان وخون افراد مبتلا به آن منتقل می شود و افرادی که با این ترشحات ، چه از طریق همجنس بازی و چه از طریق روش معمول جنسی ، تماس حاصل نمایند دچار عفونت HIV می گردند
وجود بیماریهای مقاربتی مثل سوزاک، سفلیس و همچنین زخمهای دستگاه تناسلی خطر آلودگی را چند برابر خواهد کرد..ضمن آنکه
 روابط جنسی دهانی و مقعدی نیز   با فرد حامل HIV فرد را متبلا می کند.
گفتنی است که احتمال انتقال عفونت HIV از مردان آلوده به زنان در طول ارتباط جنسی به مراتب بیش از انتقال این عفونت  از زنان به مردان می باشد و مایع منی آلوده ممکن است برای چند روز در واژن زن باقی بماند.
سلولهای ناحیة دهانه رحم نیز دارای استعداد زیاد برای ابتلا به عفونت HIV هستند. اگر چه زنان از طریق ارتباط جنسی در معرض بیشتری از ابتلا به عفونت HIV می باشند، ولی به یاد داشته باشید که جانسون، قهرمان بسکتبال از طریق داشتن ارتباط جنسی با یک زن مبتلا به این بیماری گردید.

زمانی که جانسون قهرمان بسکتبال اعلام نمود که به عفونت HIV مبتلا شده است، این نکته را خاطرنشان کرد که وی همواره به عنوان یک بازیکن تیم ورزشی مجبور به مسافرتهای فراوانی بود و هرگز در مورد داشتن ارتباط جنسی بازنان دارای عفت اخلاقی نبوده است.

همجنس بازی از روشهایی است که موجب ابتلای افراد به عفونت HIV می شود؛ به ویژه شخصی که مفعول واقع شده است، در معرض بیشتری از این آلودگی قرار دارد زیرا آلت تناسلی فرد موجب پارگی لایه های داخلی مقعد شده و این امر موجب می گردد تا HIV که درون مایع منی قرار دارد به راحتی وارد جریان خون شود.
سرایت از مادرآلوده به جنین در داخل رحم و یا انتقال به کودک درطی دوران شیردهی

◄ استفاده مشترک از سرنگ و سوزن آلوده جهت تزریق

استفاده مشترک از سرنگ آلوده (که این عمل میان افراد معتاد به مواد مخدر تزریقی بسیار معمول می باشد ) و یا برخورد تصادفی با سوزن آلوده به عفونت HIV (گاهی اوقات این امر در مراکز پزشکی اتفاق می افتد) موجبات ابتلای افراد به عفونت HIV فراهم می آورد .

خالکوبی با سوزن آلوده؛ سوراخ کردن گوش بوسیله سوزن و وسایل آلوده؛ استفاده از مسواک و تیغ ریش تراش شخص بیمار؛ درمانهای دندانپزشکی، ختنه و یا جراحی های دیگر با وسایل آلوده از دیگر موارد انتقال HIV می باشد. 


 داستان خیانت و پیوستن به جمع ایدزی ها

.دو مرد جوان پس از فراغت از کار سوار ماشین شدند تا به منزل بروند در راه چشمشان به دو خانم شیک و خوش لباس با چهره برنزه و آرایش غلیظ افتاد که کنار خیابان منتظر ماشین بودند برق از سرشان پرید جلوی پای بانوان ترمز کرده آنان هم با ناز و ادا و کرشمه سوار ماشین شدندنیشخندپس از نگاههای شهوت آلود آن دو مرد تعهد و ازدواجشان را فراموش کردند جغد خیانت شروع به آواز خواندن کرد.آن دو به همسران خود تلفن کردند و گفتند که برایشان یک سفر کاری پیش آمده و نمی توانند شب به خانه بروند.دروغگودروغگوبنابراین ویلائی اجاره کردند و 4 تائی شروع به خوردن مشروبات الکلی و لهو و لهب کردند مست و سرخوش بودند صبح که از خواب برخاستند اثری از آن زن ها نبود بجز یک نامه خداحافظی و خوشامدگوئینیشخندبای بایبای بایمضمون آن نامه چنین بود:

تام و جری عزیز ولی نادان-به جمع ایدزی ها خوش آمدید-ما هر دو مبتلا به ویروس ایدز هستیم و مسلما این ویروس به شما نیز منتقل شده است.این سزای خیانت است فرقی نمی کند چه مرد چه زن.!!

آن دو مرد جوان با خواندن آن نامه این شکلی شدندبنگ سر بر روی دیوار شکلکفوق العاده عصبانی شکلک

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟چرا باید همسران چنین مردان و زنان خیانتکاری قربانی شهوتهای آنان شوند ؟خیانت چرا؟عدم آموزش چرا؟چرا فقط برقراری رابطه جنسی و ارضای شهوت مهم است ؟چرا فقط حلال بودن رابطه جنسی مهم است نه سالم بودن آن؟مردان ازدواج موقت(صیغه) را حق مسلم خود می دانند صیغه از یک ساعت تا 99 سال بین دو زوج جاری می شود ولی اصلا به این فکر نمی کنند آیا این شخص سالم است یا نه؟آیا معتاد است؟آیا ایدز دارد یا نه؟آخویروس ایدز روی پیشانی کسی نوشته نشده است.بازندهدخترانی که از مدرسه فرار می کنند و والدین خود را فریب می دهند مردان و زنانی که خیانت می کنند و با کسانی که شناخت کافی ندارند ارتباط جنسی برقرار می کنند.متاسفانه رشد ایدز در ایران افزایش پیدا کرده کرده است.ناراحتوزارت بهداشت و صدا و سیما و روزنامه ها باید در مورد این بیماری خطرناک به مردم اطلاع رسانی کنند.بیماری ایدز یک مار خطرناک است .

علائم بیماری ایدز

- مرحله عفونت اولیه HIV (مرحله اول)

این مرحله چند هفته طول می‌کشد و معمولا شبیه سرماخوردگی است که بلافاصله بعد از عفونت رخ می‌هد. علائمی نظیر تب، گلودرد، بزرگی غدد لنفاوی، درد مفاصل و عضلات ، سردرد، ضعف و بی حالی، بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ، کاهش وزن، اسهال و گاهی دانه های جلدی و یا تظاهرات عصبی دارد.

در 20 درصد موارد، علائم به گونه‌ای است که فرد به پزشک مراجعه می‌کند، ولی بیماری او معمولا تشخیص داده نمی‌شود و حتی اگر تست HIV آنتی بادی در این موقع انجام شود ممکن است هنوز مثبت نباشد.

2- مرحله بدون علامت بالینی (مرحله دوم)

این مرحله به طور متوسط 10 سال طول می‌کشد و همان طور که از نام این مرحله پیداست، بدون علامت است، هر چند ممکن است غدد متورم لنفاوی هم وجود داشته باشند (لنفادنوپاتی).

تحقیقات اخیر نشان داده است که HIV طی این مرحله غیر فعال نیست و در غدد لنفاوی بسیار فعال است.

3- مرحله علامت دار؛ پیش روی از HIV تا  AIDS (مرحله سوم)

با آسیب بیشتر سیستم ایمنی، بیماری به سمت بدتر شدن پیش می‌رود تا این که تشخیص ایدز مطرح شود.  

به طور کلی می توان گفت که علایم اصلی و فرعی مرحله نهایی آلودگی با HIV یعنی "ایدز" موارد زیر هستند که در صورت مشاهده هر کدام از آن ها باید با پزشک مشورت شود.

علائم اصلی ایدز:

• کاهش وزن بیشتر از 10 درصد

• اسهال مزمن بیشتر از یک ماه

• تب های متناوب یا دائمی بیش از یک ماه

علائم فرعی ایدز:

• سرفه پایدار به مدت بیش از یک ماه

• عفونت پوستی منتشر همراه با خارش

• تبخال های عود کننده

• برفک دهانی

• عفونت تبخالی مزمن پیش رونده

• بزرگ شدن عمومی غدد لنفاوی

در حال‌ حاضر انجام آزمون‌های تشخیصی برای تالاسمی و بیماری‌های آمیزشی و نیز اعتیاد به مواد مخدر برای ازدواج ضروری است و زوج‌های جوان باید برای ازدواج قانونی نتیجه این آزمایش‌ها را به دفتر ثبت ازدواج ارائه دهند. اما انجام آزمایش تشخیص ایدز برای ازدواج اجباری نیست و زوجین می ‌توانند داوطلبانه با تقبل هزینه‌ها این آزمون را انجام دهند.


روبان قرمزی که اصلا قشنگ نیست.!

در سال1991  گروهی از هنرمندان ، که بسیاری از دوستان آنها بر اثر ابتلاء به ایدز جان خود را از دست داده بودند، با تأسیس گروه ایدز تجسمی  در شهر نیویورک تصمیم گرفتند با به خدمت گرفتن هنر، به نبرد با این بیماری مرگبار بپردازند. اولین بار آنان بودند که روبان قرمز را به عنوان نشان گروه خود انتخاب کردند.

پاتریک او کانل ، بنیانگذار گروه ایدز تجسمی ، هنوز هم روی تک تک لباس های خود یک روبان قرمز دارد؛ و البته خود او هم به ایدز مبتلاست.بنابراین روبان قرمز نشان و نماد بیماری ایدز است.اما چرا رنگ قرمز را انتخاب کردند؟سوال رنگ قرمز را انتخاب کردیم چون رنگی است که جلب توجه می کند و همچنین حسی پر شور را القا می کند.قرمز همچنین رنگ خون است و همین طور رنگ عشق -طرح روبان قرمز در سراسر جهان به عنوان سمبل ایدز شناخته می شود.

 بیماری ایدز تبعیض قائل نمی شود برای او سن و سال-پیر و جوان- یا زن و مرد فرقی ندارد اگر از او دوری نکنیم این روبان قرمز با بیرحمی ما را خفه خواهد کرد.همه با هم برای پیشگیری و مبارزه با ایدز بکوشیم و به همنوعان خود راههای پیشگیری و مبارزه با ایدز را آموزش دهیم.

/ 101 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرزو

سلام شیوا جان خیلی جالب بود ممنونم بابت نوشته های همیشه چذاب و خواندنیت[دست][گل][گل][گل]

المیرا

سلام شیوا خانم گل مثل همیشه عالی بود[دست][گل][گل][دست]

المیرا

سلام شیوا خانم گل مثل همیشه عالی بود[دست][گل][گل][دست]

پوپک

سلام شیوای عزیزم مطالبت مثل همیشه عالی [قلب][قلب][قلب]

داوود

واقعا وبتون عالیه خیلی خوشم اومد /// درود و صد بدرود بر شما دوست عزیز/// خدا رو شاکرم از اینکه دوستای خوبی مثل شما رو نصیبم کرد[گل]

عاطفه

[دست][گل]سلام مثل همیشه عالی بود[گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست]

عاطفه

[دست][گل]سلام مثل همیشه عالی بود[گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست][گل][گل][گل][دست][دست]

صادق

سلام و عرض ادب دارم و احترام چند پست از وبلاگ زیبا و پرمحتوایتان را خواندم و لذت بردم موفق باشید