یادی ازناصر عبداللهی- فریدون پوررضا - پرویز یاحقی

پرویز یاحقی با بانو حمیرا(خواننده لوس آنجلسی)ازدواج کرد و مدت 6 سال با او زندگی کرد سپس از هم جدا شدند.ایشان در ضمن چند سال زندگی مشترک با حمیرا برایش آهنگ‌هایی نیز ساخت.

سبک نوازندگی او بر بسیاری از نوازندگان ویلن تاثیر گذاشت که از آن جمله می‌توان به سیاوش زندگانی، مجتبی میرزاده و بیژن مرتضوی اشاره کرد. باید او را از بی نظیر ترین نوازنده‌های ویولون تاریخ ایران دانست. استادیاحقی در طول سالهای فعالیت هنری خود هیچگاه در راه آموزش هنرجویان موسیقی گام ننهاد و معتقد بود آموزش کار وی نیست اما بودند عاشقان و شیفتگان صدای ساز وی که با صبر وحوصله وپشتکار سالها در پی یادگیری رازهای نوازندگی این ساز رام نشدنی در خدمت استاد بوده تا شاید ذره‌ای از دریای معرفت وی را بچشند نوازندگانی همچون دکتر جهانشاه برومند و شهرام خسروی که اینک در غیاب استاد خویش نه همانند او ولی بسیار نزدیک به سبک او می‌نوازند تاشاید یاد وی را اینگونه زنده نگاه داشته باشند.

پرویز یاحقی در چند سال اخر عمر خود به علت مصدومیت از نوازندگی محروم شد و این لطمه روحی شدیدی به او زد. او در سن 70 سالگی به علت ایست قلبی در خانهٔ خود در تهران درگذشت. او را در بهشت زهرا قطعه هنرمندان به خاک سپردند.روحش شاد.

داستان مرد هیزم شکن و مرگ

روزی هیزم شکن پیری که از سختی روزگار و کهولت، پشتش خمیده شده بود، مشغول جمع کردن هیزم از جنگل بود .  آنقدر خسته و نا امید شده بود که دسته هیزم را به زمین گذاشت و فریاد زد:" دیگر تحمل این زندگی را ندارم ، کاش همین الان مرگ به سراغم می آمد و مرا با خود می برد."همین که این حرف از دهانش خارج شد ، مرگ به صورت یک اسکلت وحشتناک ظاهر شد و به او گفت : " چه می خواهی ای انسان فانی ؟ شنیده ام که مرا صدا کرده ای" هیزم شکن پیر جواب داد :" ببخشید قربان ، ممکن است کمک کنید تا من این دسته هیزم را روی شانه ام بگذارم؟."نگران

نتیجه:گاهی انسان از برآورده شدن آرزوهایش سخت پشیمان خواهد شد.نگران

پس بهتر است تا زنده ایم بجای شکایت و سخنان بیهوده و ناسپاسی قدری تفکر و تامل کنیم به زندگی لبخند بزنیم تا او نیز متقابلا به ما لبخند بزند{#emotions_dlg.e1}مرگ بیسواد است نمی تواند تاریخ تولد انسانها را در شناسنامه هایشان بخواند پس حالا که تاریخ مرگمان را نمی دانیم و مرگ بین پیر و جوان تبعیض قائل نمی شود بیائید از زندگی لذت ببریم- قدر با هم بودن را بدانیم و همیشه به یکدیگر عشق بورزیم{#emotions_dlg.e11}

/ 51 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسف

واقعا" مرگ زنده یاد عبدالهی مشکوک بود.راستی علت اختلاف همسر اولش چی بود مگه اونا عاشق هم نبودن[لبخند]

صوت و صدا

سلام چقدر خوب كه به ما ياداوري كرديد كه موسيقي ما اصالتي دارد كه در هيچ كجاي دنيا آن را مانندي نيست. قدر مسلم اين پست شما بسيار تاثير گذار است.

سید مجتبی محسن زاده

درود به بانو شیوا سپاس از مطلب بسیار زیباتون سریال زیبایی بود درآن دوران و چه موسیقی زیبایی داشت...

حسن فراهانی

من عاشق ناصر بودم. اما دیگه نمی تونم آهنگ هاشو گوش بدم چون یاد مرگش می افتم و ناراحت می شم.

سحر

خیلی عالی بود[قلب][دست]

سحر

خیلی عالی بود[قلب][دست]

شب سربی

مسافر باشیم،مسافر زندگی کنیم،مسافری که داره تو این مسیر میره خیلی چیزا رو می بینه اما دل نمیبنده چون هر لحظه امکان داره از دست بده.(بخشی از توضیحات ناصر عبداللهی در مورد آهنگ ناصریا در یکی از کنسرت ها) یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد،نگاهی نکنم که دل کسی بلرزد،راهی نروم که بی راه باشد،خطی ننویسم که آزار دهد کسی را...تنها دل ما دل نیست...(دکلمه پرویز پرستویی اول آهنگ یادم باشد از آلبوم دوست دارم ناصر عبداللهی) اینا مرتبط با داستان آخر بود،نوشتم.

شب سربی

نه اصلا کنایه نبود،این داستانم کسی رو آزار نمیده،خیلی هم خوب بود..ولی یه جوراییم به شما مربوط میشه نوشتن مسولیت داره که یه وقت باعث گمراهی کسی نشیم که این وبلاگ اینطور نیست.

شب سربی

من تو یکی از سخنرانی های اصغر رحیم پور شبکه یک شنیدم که میگفت کسانی که مقاله مینویسند،کتاب مینویسند یا به هر نحو چیزی مینویسند که مردم اونو میخونند مسولن،یعنی نباید باعث گمراهی کسی بشه، که در اخرت مسولن.درسته که هر کس خودش عقل داره ولی این دلیل نمیشه،خیلیا هستن که ببخشید مغزشون آکبنده و خیلی راحت گمراه میشن،یا برداشت بد میکنن و قدرت تشخیص ندارن و ...من با ایشون موافقم،ولی بنظرم این مسله بیشتر به نویسنده کتاب و رمان و..مربوط میشه وبلاگ شما بیشتر مسایل رو تحلیل میکنه و هر کس نظری داره گمراهی صورت نمیگیره.

شب سربی

《مسلما خدا، اين را كه به او شرك ورزيده شود نمى بخشايد و غير از آن را براى هر كه بخواهد مى بخشايد، و هر كس به خدا شرك ورزد، به يقين گناهى بزرگ بربافته است.》 (۴۸) "نساء" به قول ویکتور هوگو هم پرنده ای که زیر برگ ها نغمه سرایی میکند برای اثبات خدا کافی است.