آیا این خبر را شنیده اید؟ یک دختر تایوانی به دلیل کمبود خواستگار با خودش ازدواج کرد.تعجبتعجب این دختر خانم 30 ساله که کارمند موفق یک شرکت تجاری در تایپه می باشد به دلیل کمبود خواستگار تصمیم گرفت لباس سفید عروسی بپوشد و بدون حضور داماد در یک تالار مجلل برای خود جشن عروسی برپا کند.او قصد دارد ماه عسل را هم تنهایی به استرالیا برود.نیشخنداین دخترخانم به رسانه ها اعلام کرد دیگر تحمل حرفهای مردم و فشارهای اجتماعی ناشی از مجرد بودن خود را نداشت و این کار او در اعتراض به باورها و سنت های غلط جامعه او(کشور تایوان) می باشد.

ازدواج سنت زیبای پیامبر است.در دین اسلام سفارش بسیاری به امر ازدواج شده است. در کشورمان ایران با پرداخت وامهای ازدواج و کانونهای ازدواج آسان -جوانان را به امر ازدواج تشویق و ترغیب می نمایند و این کاملا پسندیده است. ولی مهمترین مساله پیدا کردن و انتخاب همسر می باشد.  در زمانهای قدیم - مادرشوهرها به حمام های عمومی زنانه می رفتند و برای پسرشان عروس انتخاب می کردند یا زنهایی به عنوان "واسطه" برای جوانان همسر پیدا می کردند و از این راه کسب درآمد می کردند.یا اینکه دختر و پسردر خیابان یا دانشگاهها و اماکن عمومی با هم آشنا شده و سپس ازدواج می کردند ولی امروزه با تفکیک جنسیت در دانشگاهها- برچیده شدن حمام های عمومی و وجود ماشین های گشت ارشاد در خیابانها و پارکها به منظور جلوگیری از روابط نامشروع بین دختران و پسران - جوانان برای انتخاب همسر به سایت های اینترنتی همسریابی مراجعه می کنند تا شاید نیمه گمشده خود را بیابند.

سایت های همسریابی - شوهریابی - ازدواج دائم - ازدواج موقت و صیغه این روزها واژه های پرشمار موتور جستجوگر گوگل شده اند.تعجبشیطاننیشخندخوشابحال آقای گوگل نیشخندبا چه واژه هایی در بورس قرار گرفتهنیشخندو آقای yahoo که شاهد بازار داغ چت کردن می باشند.نیشخندولی چقدر می توان به چنین سایت هایی اعتماد کرد؟سوالآیا اشخاصی که در اینگونه سایت ها ثبت نام کرده اند واقعا در جستجوی همسر می باشند یا قصدشان کلاهبرداری و سرگرمی می باشد.سوالچقدر صداقت در اینترنت و سایتهای همسریابی وجود دارد؟

 

 سایت های همسریابی به صورت قارچ در اینترنت و دنیای مجازی تکثیر یافته اند.و به راحتی اشخاص ساده لوح را اغفال می کنند.آنجا مانند مدینه فاضله است نیشخندآقایان همه خوش تیپ و قدبلند و تحصیلکرده(همه دکتر یا مهندسنیشخند)خانمها هم همه زیبا با هیکل باربی و به زیبایی جنیفر لوپز و آنجلینا جولی می باشندنیشخند ولی پس از کلی چت کردن و دل و قلوه ستاندن می فهمند که همه توصیف ها دروغ محض بوده است.دروغگودروغگو

افراد مسن برای سرگرمی و وقت گذرانی شایدهم به دلیل بیماری روانی عکسهای دوران جوانی خود را در اینگونه سایت ها قرار می دهند و صداقت در اینگونه سایت ها فقط شعار است.

اندیشه نوشت: به سایت های همسریابی اعتماد نکنید.بازندهو شما مسئولین محترم برای ازدواج جوانان کشورمان سایت های همسریابی با مجوز قانونی ایجاد نمائید.سن ازدواج در ایران بالا رفته است. و شاهد کاهش جمعیت هستیم.با ایجاد سایت های قانونی همسریابی و یا مراکز همسریابی قانونی -جوانان قادر خواهند بود در شهر و دیار خود با ارائه مدارک لازم از قبیل شناسنامه یا کارت ملی و سایر مدارک احراز هویت کنند به هم معرفی شوند و ازدواج موفقی داشته باشند. با ازدواجهای موفق - آمار طلاق و فحشا نیز به صورت چشمگیری کاهش می یابد. ازدواج سنت زیبای پیامبر است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سایت همسریابی


تاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٧ | ٧:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : شیوا | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.